Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker یه عالمه عکس از سفر استانبول - فرشته مخصوص بهشت

فرشته مخصوص بهشت

یه عالمه عکس از سفر استانبول

پرنیان و مادر بزرگش(مامان مهربونم):

این عکس مسجد سلطان احمد هست. این مسجد طی سالهای 1609 تا 1619 به دستور سلطان احمد بنا شده.این مسجد در بخش قدیمی استانبول واقع شده که یکی از بناهای بینظیر سنتی جهان اسلام هست. طبق توضیحات لیدرمون، این مسجد 6 مناره داره که سلطان احمد به احترام مسجد پیامبر که آن زمان 6 مناره داشت، معمار این مسجد را به مدینه فرستاد تا یک مناره به مناره های مسجد پیامبر اضافه کنه لذا مسجد پیامبر شد 7 مناره ای و مسجد سلطان احمد 6 مناره ای.

این عکس هم مربوط به پل بغاز هست که منطقه آسیا و اروپای شهر استانبول رو بهم وصل میکنه.من این عکس رو از روی کشتی و در شب انداختم واسه همین زیاد خوب نشد. این پل در سال 1973 افتتاح شد و طول کل آن یک و نیم کیلومتر هست و روی تنگه بسفر واقع شده.

پرنیان در یه رستوران در استانبول:

و اما مسجد ایاصوفیا:

عمارت صوفیا در دوره امپراتوری بیزانس در سال 532 میلادی به دستور امپراتور کنستانتین اول ساخته شد. این بنا 900 سال کلیسا بوده و پس از فتح استانبول توسط مسلمانان سلطان محمد دوم دستور داد این بنا به مسجد تبدیل شود و در آن آیاتی از قرآن کریم نگاشته شد. تمام سقف این مسجد از طلاست. زیبایی این بنا بی نظیر هست و هیبت این مسجد بزرگ و زیبا که واقعا منو گرفته بود.بعدا عکسای بیشتری میذارم ازش.

اینجا هم مرکز خرید جواهر هست که پرنیان در حال خوردن خوراکی هست:

اینجا هم مرکز خرید اولیویوم که پرنیان در قسمت نگهداری کودکان در طبقه همکف مشغول نواختن آلات موسیقی بود:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اینجا هم صحنه معروف استانبول (میدان تکسیم):

اصلا فکر نکنین پرنیان از پرنده های بی آزار اونجا میترسید و بلافاصله پس از انداختن عکس پا به فرار گذاشت ها!!!دروغگو

عکسهای زیر مربوط به کاخ دولما باغچه هت که کارخ آتاتورک بوده. داخل کاخ عکسبرداری ممنوع بود. فووووووووووووق العاده زیبا بود. فقط عکس از حیاط کاخ انداختم:

و این هم برج گالاتا:

این برج یکی از سمبلهای استانبول کهن هست. این برج در زمان امپراطوری بیزانس ساخته شد. که ابتدا به منظور دفاع از شهر و مراقبت و نگهبانی ساخته شد. 24 برج تا زمان عثمانیان به همین منظور ساخته شد که فقط گالاتا باقیماندهاست. البته برج گالاتا چندین بار به دلایل مختلف از جمله آتش سوزی، جنگ کمی تخریب شده و بازسازی شده و تغییر شکل داده.

شب آخر سفر رفتیم خیابون استقلال قدم زدیم. تا صبح برنامه های مختلفی اجرا میشد. از جمله خواننده های خیابانی که پرنیان خیلی خوشش اومده بود:

شبی که از استانبول رسیدیم تهران. پرنیان و شمیم با عشق چندین ساعت مشغول بازی با هم بودن:بغل

پيام هاي ديگران ()        link        ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ - سه‌شنبه ۱٤ تیر ،۱۳٩٠ - پرنيان