Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker چهارمین جلسه رفتار با کودک - فرشته مخصوص بهشت

فرشته مخصوص بهشت

چهارمین جلسه رفتار با کودک

روز پنجشنبه چهارمین جلسه رفتار با کودک برگزار شد. مطالب خیلی مفیدی تو این جلسات ارائه میشه. سر تیتر بعضی نکات ارائه شده:

١- روزی حداقل ٢٠ دقیقه با کودک بازی کنید بطوریکه در این مدت ۵ حواس به بازی باشد و حتی تلفن و زنگ در را جواب ندهید. این کار را به مدت ٢١ روز انجام دهید. زیرا در هر ٢١ روز سلولهای عصبی جدید ساخته میشوند. با این تکنیک تفاوت رفتار بسیاد زیادی در کودک ملاحظه میکنید. به هیج وجه نباید در این ٢١ روز وقفه ایجاد شود. اگر وقفه ایجاد شد، دوباره از اول ٢١ روز را شروع کنید.

٢- کودک را تفسیر نکنید. فقط مشاهدات خود را از رفتار کودک برای مشاوران و دیگران بازگو کنید نه اینکه قضاوت خودتون رو بگویید. در خیلی از موارد قضاوت ما نادرست هست.

٣- بگذارید کودک مسئول رفتار و کردار خود باشد. مثلا  نگویید زمین مقصره که تو زمین خوردی الان میزنمش، پسر بده بود که این کار زشت رو انجام داد تو که نبودی، شیطونه گولت زد وگرنه تو که بچه خوبی هستی و .... در هر کاری بچه باید بپذیرد که مسئول کارهایی که انجام داده باشد.

۴- بگذارید بچه شما و خصوصیات اخلاقی تان را بشناسد و خود را واضح برای بچه ها تفسیر کنید که از فلان چیز بدم میاد، این کار را دوست ندارم و ... خودتون رو مجبور انجام به تقاضاهای کودک که واقعا با خصوصیات شما مغایر هست، نکنید. کودک شما را به هر شکلی که برایش توصیف کنید میپذیرد.

۵- ...

۶-....

راستش مطالب خیلی زیاده و هر کدومش یه عالمه توضیح داره. شاید نتونم دقیقا منظور رو برسونم و اینطوری بدتره. بهتره بگذریم.

و اما پرنیان جون(و مامان باباش) این روزها مشغول دیدن کارتون مهاجران هستن و چند روزیه گیر داده ما هم بریم استرالیا زندگی کنیم. چون هم خانواده دکتر ارنست رفتن استرالیا و هم خانواده آقای پاپل. میگه مامان: جک اینا( داداش کوچیکه فلون) و لوسیمی اینا استرالیا زندگی میکنن. ما هم بریم اونجا. راستی به دکمه pause دی وی دی هم میگه دکمه دستشویی. چون اولین بار که باباش داشت بهش یاد میداد که چه جوری با دستگاه دی وی دی و کنترلش کار کنه، گفته بود هروقت که میخوای فیلمت چند لحظه ای بایسته و مثلا دستشویی بری، این دکمه رو بزن. از اون موقع اسم این دکمه شده دکمه دستشویی!!

روز پنجشنبه تولد دوستش یاسمین بود که توی مهد برگزار شد. خیلی بهشون خوش گذشت. پرنیان هم ازم خواسته تولد بعدیش رو توی مهدش بگیرم.

روز سه شنبه هم از طرف مهد رفتن سرزمین عجایب (الماس شرق) اونقدر خوش گذشته بود که ساعتها دربارش حرف میزد. 

دیروز دیوار حیاط و راه پله های خونه مون رو کنیتکس کردن. پرنیان تا دیوارها رو دید گفت: واااااااای چه جالب! به دیوارهامون ستاره چسبوندن!!

  

پيام هاي ديگران ()        link        ٧:۱۳ ‎ق.ظ - شنبه ۱٩ دی ،۱۳۸۸ - پرنيان